lang error: key => 'ÜyeGirişi'

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Çanakkale -Bursa Cumalıkızık- Mudanya-Tirilye-Gölyazı-Gelibolu Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Çanakkale  Zaferi'ne Özel  

17-19 Mart  2023

Tüm Kredi  Kartlarına  Vade Farksız  3 Taksit  

-Cumalıkızık -Gölyazı -Tirilye -Mudanya -Gelibolu 

-Mercedes Marka Konforlu Otobüs  ile Seyahat  

-Grand Bursa Otel Konaklama 

-Güleryüzlü  ve  Tecrübeli  Ekibimizle  Birlikte Muhteşem Bir Tur Sizleri Bekliyor

 

 

Tur Programı

1. Gün: Antalya'dan Hareket (17.03.2023)

Muratpaşa -Kepez-Konyaaltı ve Döşemealtı Şehir İçi Transfer  Sonrası Antalya -Denizli  yolu güzerhanından  devam ediyoruz  .

Antalya dan Hareket saati -19:00

2. Gün: Çanakkale -Gelibolu (18.03.2023)

Siz değerli misafirlerimizin belirtmiş olduğu durak noktalarından transfer sonrası gece yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz. . İlk olarak günümüze güzellik katmak için kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molamız sonrası Kilitbahir Köyü, Namazgâh Tabyaları, Rumeli Mecidiye Tabyaları, Behramlı Köyü, Soğanlıdere Şehitliği ve Alçıtepe’ de rehberimizin anlatımıyla, hüzün ve   gururu aynı  anda  yaşıyoruz.  Öğle yemeği (Ekstra) molamızın ardından, Sargıyeri Şehitliği, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş ve Arkadaşlarının Şehitliği, Kanlıdere, Bomba Sırtı, Arıburnu, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Siperler, Conk Bayırı, Suvla Körfezi, Kabatepe, Anafartalar Koyu, 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Kilitbahir Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası saat 15:00 civarı feribot ile Çanakkale şehir merkezine, ana karaya geçiyoruz. İlk olarak, Çanakkale savaşları deyince akla ilk gelen ve bu savaşların simgesi olan kahraman Nusret Mayın Gemisi’nin, birebir kopyasını ve sinevizyon gösterilerini izleyebileceğimiz, 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’ un savunulması amacıyla Çanakkale Boğazı’ nın en dar yerine Anadolu yakasında yaptırılmış olan, Çimenlik Kalesi ve Açık Hava Müzesi’ ni (Kale-i Sultaniye) ziyaret ediyoruz. Sonrası şarkılara mazhar olan, Çanakkale Aynalı Çarşıyı ziyaret ediyoruz. Çarşı ziyareti ve hediyelik alışverişimizi tamamladıktan sonra konaklama yapacağımıza otelimize doğru hareket ediyoruz.
Konaklama: Grand Bursa Otel

 

3. Gün: Bursa Cumalıkızık-Gölyazı-Mudanya-Tirilye (19.03.2023)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Rehberimiz eşliğinde İlk gezi noktamız Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz.  Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış günümüzde de tarihsel filmlere mekân olan Cumalıkızık köyünü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Cumalızık Köyüne veda ederek daha sonra , şirin belde Gölyazı'ya hareket ediyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı'ya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp fotoğraf çekmek için gezmeye devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni, restore edilen Faik Bey Konağı'nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz. Gölyazı Köyü ve Uluabat Gölü turumuzu tamamladıktan sonra bir sonraki durağımız olan ve öğlen için mola vereceğimiz Mudanya’ya doğru hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculumuzdan sonra ilk olarak Mudanya’da bulunan Restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra rehberimiz eşliğinde Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olan Mudanya Mütareke Evi Müzesi, İtalyan mühendis Piciretu tarafından planlanan Giritli Mahallesi’nde (Mudanya Rum Mahallesi) bulunan Mudanya Evleri’ni gördükten sonra 30 dakika mesafede olan Trilye’ye geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri yapıyoruz. Sonrası ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası veriyoruz. . Çarşı ziyareti ve alışveriş molamızı tamamladıktan sonra Antalya’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız ve neşeli yolculuğumuz sonrasında akşam saatlerinde Antalya ‘ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak yeni turlarımızda sizleri tekrar görmek üzere vedalaşıyoruz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1Gece Grand Bursa Otel Konaklama 

Otelde Alınan Kahvaltı  ve Akşam Yemeği  

Seyahat Sigortası  

Kokartlı Rehberlik Hizmeti  

Ulaşım 

Ara. İçi İkramlar  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-İlk Gün Kahvaltı  

-Tüm Öğle Yemekleri  

-Ören Yeri Giriş Ücretleri  (İsteğe Bağlı  )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 17 Mart

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  17.03.20231.611,11 TL
  1.450,00 TL
  1.611,11 TL
  1.450,00 TL
  1.611,11 TL
  1.450,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 1.350,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 1.350,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Çanakkale -Bursa Cumalıkızık- Mudanya-Tirilye-Gölyazı-Gelibolu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Rezervasyon İçin ;İsim ,Soyisim, Kimlik Numarası ,Doğum Tarihi bilgileri gereklidir. 

  Kesin rezervasyon için kişi başı 500 ₺ ön ödeme alınmaktadır.
  (Ön ödemelerde kredi kartı geçerli) 
  Kesin Rezervasyon Sonrası Saat, Araç ve Rehber Bilgileriniz Turdan 2 Gün Önce Tarafınıza İletilecektir.
  Araç İçi Koltuk Oturma Planı Kesin Rezervasyon Sırasına Göre Belirlenmektedir.


  İptal Şartları

  Kesin Rezervasyon  için tur  öncesi  kişi başı  günübirlik  turlarda  100 TL , konaklamalı  turlarda  500 TL  ,Uçaklı tüm turlarımızda  tur  ücretinin  tamamı  ön  ödeme olarak alınmaktadır  . 

  ACENTA ; Tur için yeterli sayının oluşmaması durumunda turu  son olarak  2 gün öncesine kadar  ileri tarihe erteleme hakkına sahiptir.Yapılan  ön ödemeler aynı gün  iade edilir.

  *TÜKETİCİ ;  Rezervasyon  almış  olduğu  tur  paketini ,tur  tarihinden   son  7 güne kadar koşulsuz olarak  tur  tarihini erteleme  veya başka turda  kullanma  hakkına sahiptir. Ön ödeme iadesi  yapılmamaktadır.  Harici durumlarda yapılan  iptaller geçersiz  sayılır . Sağlık sorunu hallerinde ,sağlık  durumunuzu  belgelemeniz  sonucu  her  an  turu  iptal  etme  veya  erteleme  hakkı bulunmaktadır.  


  Vize Bilgileri